• Özbekistan Turu SE (Hive & Taşkent & Semerkand & Buhara):
  • Özbekistan Turu SE (Hive & Taşkent & Semerkand & Buhara):
  • Özbekistan Turu SE (Hive & Taşkent & Semerkand & Buhara):
  • Özbekistan Turu SE (Hive & Taşkent & Semerkand & Buhara):
  • Özbekistan Turu SE (Hive & Taşkent & Semerkand & Buhara):
  • Setur Exclusive
  • Türkçe Rehberli
  • Vizesiz

Geleneksel Orta Asya mimarisinin, İslami mimari ile zenginleştirilip, Avrupai bir şehircilik planlaması ile taçlandırıldığı Taşkent'i gezeceğiz

Emir Timur Meydanı, Bağımsızlık Meydanı, Kukeldaş Medresesi, Eski Şehir

7. yüzyıldan kalma Kuran-ı Kerim’in sergilendiği Hazreti İmam Kompleksi, ülkenin en büyük camilerinden Cuma Camisi

Siyab Lokal Pazarında alışveriş keyfi

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, kültürlerin bir potada eritilip yeni bir kültür haline getirildiği Semerkand

Şah-ı Zinde Türbesi, Timurlenk’in Mezarı Gur Emir Mozalesi, Uluğbey Gözlemevi

Semerkand’ın kalbi, bilim ve kültür yuvası Registan Meydanı, şehrin en önemli yapıtlarından Bibi Khanum mescidi ve türbesi

Naksibendi Türbesi, Buhara Emir'in yazlık sarayı, Ark Kalesi

Khiva’da UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Içhan Kala, Cuma Camisi, Taşkale Kervansarayı, Muhammed Rahim Han Medresesi


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul 1. gün programını görmek için tıklayınız

Turumuz evinize gelen transfer aracımız ile başlıyor. Belirtilen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde bulunma. 

2.

Gün
İstanbul-Ürgenç-hive 2. gün programını görmek için tıklayınız

Uçağa biniş işlemlerinin ardından Ürgenç'e hareket. Yeni güne uçakta gireceğiz. Varışımızı takiben, özel aracımız tarafından karşılanıyor ve Hive’ye gitmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Yüzyıllardır değişmeden ayakta kalmayı başaran enfes bir şehir olan Hive turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Içhan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camisi, İlam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan dervaze kapısı, Taşkale Kervansarayı göreceklerimiz arasında. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Hive turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve konaklama Hive otelimizde.   

3.

Gün
Hive-Ürgenç-Taşkent 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Ürgenç havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Taşkent’e hareket. Taşkent’e varışımızı ardından şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Geleneksel Orta Asya mimarisinin, İslami mimari ile zenginleştirilip, Avrupai bir şehircilik planlaması ile taçlandırıldığı bu şehirdeki turumuz sırasında Hz İmam Camii, Hz Osman’ın el yazması, Kükeldaş Medresesi, Eski Şehir, Emir Timur Müzesi ve Meydanı, Özbekistan’ın en büyük meydanı olan Bağımsızlık Meydanı’nı ve bu merkezi çevreleyen anıtları, sonrasında Uygulamalı Sanatlar müzesini göreceğiz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve konaklama otelimizde.

4.

Gün
Taşkent-Semerkand 4. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından tren istasyonuna gitmek üzere otelden ayrılıyor ve hızlı tren ile Semerkand’a hareket ediyoruz. Semerkand’a varışımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Tur sırasında İmam Buhari Türbesi ve Camiisi, Semerkand’ı kültürel anlamda zirveye taşımış imparatora adanmış Uluğbey Gözlemevi, özel kâğıt atölyesi ve el yapımı halı dokuma fabrikası, Afrosiyab arkeolojik müzesi görülecekler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeğimizi de yerel restoranda alıyoruz ve konaklama otelimizde. 

5.

Gün
Semerkand 5. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından turumuzun bugünkü kısmında Ortaçağ’da İslam Dünyası’nın gururu olarak görülen Semerkand’ın kalbi, 14. ve 15. yüzyıllardan kalma medreseler, camiler, hanlar ile çevrili Registan Meydanı ilk durağımız. Bibi Hanım Mescidi ve türbesi, İslamiyeti Orta Asya’ya getiren Qusam Ibn Abbas’ın mezarının da bulunduğu efsanelere konu olan Şah-ı Zinde türbesi, ünlü imparator Timurlenk’in mezarı Gur Emir türbesi, öğle yemeğimiz tur esnasında yerel bir restoranda aldıktan sonra Siyab Lokal Pazar’ında alış veriş için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi yerel restorantta alıyoruz; konaklama Semerkand otelimizde. 

6.

Gün
Semerkand-Buhara 6. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından tren istasyonuna hareket ediyoruz ve Buhara'ya yolculuğa çıkıyoruz. Buhara’ya varışımızı takiben şehir turumuzun ilk bölümüne başlayacağız. Kısa Buhara şehir turumuz yaptıktan sonra öğle yemeği alacağız ve sonrasında serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz, konaklama Buhara otelimizde.

7.

Gün
Buhara 7. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan başka bir şehir Buhara gezimize başlıyoruz. 5. Yüzyılda kurulmuş ve bugüne kadar varlığını sürdürmüş olan devasa Ark Kalesi, Bolo Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Kalan minaresi ve Mescidi, Uluğbey Medresesi, Leb-i Havuz Küllüyesi, Nasreddin Hoca Heykeli, Nadir Divan Bey Medresesi, Buhara Emir’in yazlık sarayı, Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi göreceklerimiz arasında yer alıyor. Öğle yemeğimiz turlar esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam yemeğimizi de yerel restoranda alıyoruz; konaklama Buhara otelimizde.  

8.

Gün
Buhara-Taşkent-İstanbul 8. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından öğle saatlerine kadar şehri istediğimiz gibi keşfetmek için serbest zamanımız olacak. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra Taşkent’e gitmek üzere tren istasyonuna hareket edeceğiz. Taşkent’e varışımızın ardından havalimanına transfer olmadan önce yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından havalimanı transfer saatine kadar serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer oluyoruz.  

9.

Gün
İstanbul 9. gün programını görmek için tıklayınız

Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul'a varışın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor. Hizmet kalitemizi arttırmak adına size vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...


DAHİL OLANLAR:
THY ile İstanbul-Ürgenç-Taşkent-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
Taşkent-Semerkand, Semerkand-Buhara ve Buhara-Taşkent arası tren biletleri
Yerel hava yolları ile Ürgenç-Taşkent arası uçak biletleri
Belirtilen kategori otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama
Programda belirtilen tüm geziler
Gerekli olan müze, ören yeri giriş ücretleri
Programda belirtilen yemekler
Türkçe rehberlik hizmetleri
Yurtdışı çıkış harcı
Ev-Alan-Ev transferi de olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
Seyahat Sigortası (Muafiyet oranı poliçede belirtilmiştir)

EK BİLGİLER

Satın alınan tur “Setur Exclusive” turu olup, Setur & Gazella ortak organizasyonudur.

İlgili ülkeye giriş koşulları pandemi şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

14 Yaş altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.

Ücretsiz eviniz-havalimanı-eviniz transferi İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Trabzon, Samsun, Gaziantep ve Kayseri için geçerlidir. Belirtilen havalimanlarına 40 km mesafeye kadar geçerlidir.

Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.

Setur, önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir.

Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sürprim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#227
LOKASYON:
Özbekistan
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tatilborsasi.com sitesi Tur Organizasyonu yapan acenteler ile internet üzerinden tur rezervasyonu yapmak isteyen sizleri bir araya getiren ve aracılık hizmeti veren bir platformdur.Kendisi tur organize etmez. Satın alacağınız turların detayları içinde turu organize eden seyahat acentası'nın satış sözleşmesine link verilmiş olup bu linkte rezervasyon yapmak istediğiniz paket turla ilgili TÜRSAB'ın ön görmüş olduğu tüm detayları içeren sözleşme örneğini inceleme imkanınız vardır. Bu alanı okuyarak rezervasyona devam ettğiniz takdirde bu imkandan haberdar olduğunuz ve Tur Operatörü acentanın satış inceleyip,şartlarını kabul ettiğiniz varsayılır. Herhangi bir sebeple Tur Satış Sözleşmesi'ne ulaşamadıyasanız veya daha detaylı bilgi istiyorsanız bizimle ı[email protected] adresinden irtibata geçmenizi rica ederiz.

TARİH VE FİYATLAR

1.690$

9 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Özbekistan Turu SE (Hive & Taşkent... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.