Orta Avrupa 5 Ülkeli Bohemya Rotası - Setur

  • Orta Avrupa 5 Ülkeli Bohemya Rotası - Setur: Gezilecek Yerler
Viyana&Prag&Krakov&Varşova
  • Orta Avrupa 5 Ülkeli Bohemya Rotası - Setur: Gezilecek Yerler
Viyana&Prag&Krakov&Varşova
  • Orta Avrupa 5 Ülkeli Bohemya Rotası - Setur: Gezilecek Yerler
Viyana&Prag&Krakov&Varşova
  • Orta Avrupa 5 Ülkeli Bohemya Rotası - Setur: Gezilecek Yerler
Viyana&Prag&Krakov&Varşova
  • Orta Avrupa 5 Ülkeli Bohemya Rotası - Setur: Gezilecek Yerler
Viyana&Prag&Krakov&Varşova
Gezilecek Yerler
Viyana&Prag&Krakov&Varşova

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul-Viyana-Bratislava-Viyana 1. gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Viyana’ya hareket. Varışımızın ardından karşılanma ve bizi bekleyen özel otobüsümüzle Orta Avrupa coğrafyasının bir başka güzel ülkesi olan Slovakya’nın çekici şehri Bratislava ilk durağımız. Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları, Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Viyana’ya dönüyoruz. Varışta gerçekleştireceğimiz panoramik Viyana şehir turu esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Akşam programımızda ise arzu eden misafirlerimizin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Viyana Konser Gecesi Etkinliği keyifli bir alternatif olarak yer alıyor. Operaya doyacağımız bu keyifli akşamın sonunda katılımcı misafirlerimizle birlikte otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.

Gün
Viyana 2. gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelimizde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Baden, Schonbrunn Sarayı Bahçesi, Belvedere Sarayı Bahçesi ve Hundertwasser Evi’ni göreceğimiz Wienerwald gezisi. Viyana’nın muhteşem ormanlarından geçerek ilk durağımız, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği kaplıcalar ve tabiat şehri Baden olacak. Ardından Schönbrunn Sarayı Bahçesi’ni geziyor ve bir sonraki durağımız olan Belvedere Sarayı Bahçesi’ni görüyoruz. Gezimizin son ziyaret noktası Hundertwasser Evi olacak. Friedensreich Hundertwasser tarafından tasarlanan ve Avusturya’nın bu rengarenk evlerinin bulundukları mahalleyi ziyaret ettikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam programımız ise opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Grinzing Meyhaneleri Etkinliği. Bu etkinliğimize doğru yol alırken, şehrin en hâkim tepesi Kahlenberg’yi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzing tepelerine çıkarak, bölgenin en popüler restoranlarından birinde kemanlar, akordeonlar, Viyana şarkıları eşliğinde unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında pane edilmiş enfes schnitzellerimiz yöresel giysiler ile servis yapılmaktadır. Akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige içeceklerinin ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu keyifli akşamın sonunda katılımcı misafirlerimizle birlikte otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.

Gün
Viyana-Cesky Krumlov-Kutna Hora-Prag 3. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Prag güzergahımız üzerindeki ilk durağımız olan Cesky Krumlov turu için hareket ediyoruz. Vltava Nehri’nin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi Orta Çağ’a geri götürecek. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Kutna Hora gezimiz için hareket ediyoruz. Çekya’nın Bohemya bölgesinde yer alan ve ulusal hazine olarak nitelendirilen şehirde Ortaçağ’a dayanan tarihi dokuya tanıklık ediyoruz. UNESCO tarafından 1995 yılında Dünya Mirası Listesi’ne alınan bu güzel şehirde gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Orta Avrupa’da bulunan en ünlü gotik kiliselerden biri olan ve inşaatına 1388 yılında başlanmış olan Aziz Barbara Kilisesi, Meryem Ana’nın Göğe Kabulü ve Yahya Kilisesi, Kemikli Kilise, şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Ardından Prag’a yolculuğumuz başlıyor. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne Etkinliği’ne katılabilirler. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini seyredebilirsiniz. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.

Gün
Prag-Karlovy Vary-Dresden-Prag 4. gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Karlovy Vary turumuz için hareket ediyoruz. XVII. ve XVIII. yy.’da Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Karlovy Vary gezimizin ardından günümüze Dresden’de yapacağımız tur ile devam ediyoruz. Dresden'e varışın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche (Kadınlar Kilisesi) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi görülecek en önemli noktalardır. Tur sonrası Prag’a dönüyoruz. Akşam programımızda ise arzu eden misafirlerimizin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Orta Çağ Gecesi Etkinliği keyifli bir alternatif olarak yer alıyor. Bu etkinliğimizde, tarihi ve otantik restoranlarından birinde, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş danslar eşliğinde ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda Çekya mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı içeceklerden tatma fırsatı yakalayacaksınız. Bu keyifli akşamın sonunda katılımcı misafirlerimizle birlikte otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5.

Gün
Prag-Brno-Olomouc-Ostrava-Krakov 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Polonya’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerinde Çekya’nın en büyük şehirlerinden biri olan ve Svitava Nehri’nin Svratka’ya döküldüğü yerde kurulu bir Moravya kenti olan Brno’daki panoramik gezimizi gerçekleştiriyoruz. Špilberk Kalesi, Kostel sv. Jakuba Kilisesi, Veveří Kalesi ve Hükümet Binası göreceğimiz yerler arasında. Buradan hareketle gezimize devam ederken günün ikinci durağı Çekya’nın en büyük üçüncü şehri olan Ostrava. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra günümüzün üçüncü, turumuzda ise Çekya’daki son durağımız olan, Brno'dan önce Olomouc-Moravya eyaletinin başkentliğini yapan Olomouc bizi bekliyor. Kutsal Teslis Sütunu (Kutsal Üçlülük Anıtı), St. Wenceslas Katedrali, St. Maurice Kilisesi, Archbishop’s Sarayı ve Belediye Binası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Krakov’daki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6.

Gün
Krakov 6. gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Lehistan İmparatorluğu’na 6 asır boyunca başkentlik yapmış, birçok tarihi olaya tanıklık etmiş olan Krakov’u keşfetmek için otelden ayrılıyoruz. Oscar ödülü almış olan Schindler’s List ve The Pianist’e ev sahipliği yapan Krakov’da Rynek Glowny, Belediye Kulesi, St Mary Bazilikası, Sukiennice meydanı, Wawel Kalesi, Kumaş Borsası, Sti Florian’s Kapısı ve Florianska Caddesi, Kanonicza Caddesi görülecek yerlerdir. Ardından serbest zaman verilecek. Krakov şehir turumuzun ardından UNESCO kültür miras listesinde yer alan Auschwitz-Birkaneu Kampları gezisi için hareket ediyoruz. Gaz odalarından fırınlara, kampta bulunan kadınların saçlarından yapılmış kumaş toplarından, kamp kayıtlarına ve döneme ait fotoğraflara kadar göreceğiniz her şey, sizi hayrete düşürecek. II. Dünya Savaşı’nda insanlığın yaşadığı en büyük dramın tanığı, savaşın en büyük toplama ve yok etme kampları Auschwitz-Birkenau gezisini bitirdikten sonra yaklaşık 320 metre derinlikte olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan yeraltındaki tuz krallığı Wieliczka Tuz Madeni’ni keşfetmek üzere Kazimierz’den ayrılacağız. 20 yıl önce üretimi durdurulan bu maden yaklaşık 700 yıl aktif olarak kullanılmıştır. 380 basamaklık merdivenden yaklaşık 60 kat aşağıya indikten sonra tuzdan sarkıt ve dikitlere, heykellerden, kilise ve şapellere kadar birçok şeyi göreceğiz. Duvarlara oyulmuş birçok tablo, Azize Kinga’ya adanan Kilise ve Papa 2. Jean Paul’un anısına yapılan heykel de göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca 1600’lü yıllarda bu kadar derin bir madenden tuzların nasıl dışarıya çıkarıldığına dair ilgili heykelleri ve figürleri görerek bu tarihi yapıya tanıklık edeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7.

Gün
Krakov-Wroclaw-Lodz-Varşova 7. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Aşağı Silezya'nın tarihi bölgesi ve başkenti olan Wroclaw gezisi için hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte park ve bahçelerinin güzelliği ile bilinen ve 5 ayrı mimariyi bünyesinde barındıran Wroclaw’da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Lehçede "tekne" anlamına gelen, Polonya’nın nüfus bakımından en büyük üçüncü şehri olan Lodz gezimiz için hareket ediyoruz. Panoramik turumuz esnasında Piotrkowska Caddesi, Ksiezy Mlyn-ski fabrika bölgesi, savaş sırasında mahkumların ölüm kamplarına taşındığı yer olan Radegast Tren İstasyonu göreceğimiz yerler arasındadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra turumuzun son noktası olan Polonya’nın en büyük şehri ve başkenti Olan Varşova’ya transfer oluyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında Kale Meydanı, Barbakan Kapısı, İsimsiz Asker Anıt Mezarı, Varşova Kraliyet Sarayı, eski şehir, Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz ve sonrasında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8.

Gün
Varşova-İstanbul 8. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra serbest zaman. Rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

DAHİL OLANLAR:
Türk Havayolları ile İstanbul-Viyana / Varşova-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
3 yıldız otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Özel otobüs ile tüm transferler
Panoramik Viyana, Prag, Krakov ve Varşova şehir gezileri
Bratislava gezisi
Wienerwald gezisi (girişler dahil)
Cesky Krumlov gezisi
Kutna Hora gezisi
Dresden gezisi
Brno gezisi
Dresden gezisi
Ostrava gezisi
Olomouc gezisi
Auschwitz-Birkaneu Kampları gezisi (giriş dahil)
Wieliczka Tuz Madeni gezisi (giriş dahil)
Wroclaw gezisi
Lodz gezisi
Türkçe rehberlik hizmeti
Otel ve turist şehir vergileri
Seyahat Sigortası (Muafiyet oranı poliçede belirtilmiştir)

EK BİLGİLER

Satın alınan tur “Bin-Rota” organizasyonu olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

İlgili ülkeye giriş koşulları pandemi şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.

Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#196
LOKASYON:
Avrupa
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tatilborsasi.com sitesi Tur Organizasyonu yapan acenteler ile internet üzerinden tur rezervasyonu yapmak isteyen sizleri bir araya getiren ve aracılık hizmeti veren bir platformdur.Kendisi tur organize etmez. Satın alacağınız turların detayları içinde turu organize eden seyahat acentası'nın satış sözleşmesine link verilmiş olup bu linkte rezervasyon yapmak istediğiniz paket turla ilgili TÜRSAB'ın ön görmüş olduğu tüm detayları içeren sözleşme örneğini inceleme imkanınız vardır. Bu alanı okuyarak rezervasyona devam ettğiniz takdirde bu imkandan haberdar olduğunuz ve Tur Operatörü acentanın satış inceleyip,şartlarını kabul ettiğiniz varsayılır. Herhangi bir sebeple Tur Satış Sözleşmesi'ne ulaşamadıyasanız veya daha detaylı bilgi istiyorsanız bizimle ı[email protected] adresinden irtibata geçmenizi rica ederiz.

TARİH VE FİYATLAR

747

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Orta Avrupa 5 Ülkeli Bohemya Rotası... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
02163022700 // 03124479959
Bagdat Caddesi Alevok Apt No 275/3 K2
    34728 Caddebostan/ Kadıköy
3685
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.