• Mısır Kadim Rotalar - Setur: Gezilecek Yerler
Kahire & Hurgada & Krallar Vadisi
  • Mısır Kadim Rotalar - Setur: Gezilecek Yerler
Kahire & Hurgada & Krallar Vadisi
  • Mısır Kadim Rotalar - Setur: Gezilecek Yerler
Kahire & Hurgada & Krallar Vadisi
  • Mısır Kadim Rotalar - Setur: Gezilecek Yerler
Kahire & Hurgada & Krallar Vadisi
  • Mısır Kadim Rotalar - Setur: Gezilecek Yerler
Kahire & Hurgada & Krallar Vadisi
  • Mısır Kadim Rotalar - Setur: Gezilecek Yerler
Kahire & Hurgada & Krallar Vadisi
  • Mısır Kadim Rotalar - Setur: Gezilecek Yerler
Kahire & Hurgada & Krallar Vadisi
  • -%12 02.03.2022 ile 02.03.2023 arasındaki tarihlerde %12 indirim fırsatı
Gezilecek Yerler
Kahire & Hurgada & Krallar Vadisi

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul-Kahire 1 gün programını görmek için tıklayınız

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Kahire’ye hareket. Kahire Uluslararası Havalimanına varışımıza takiben alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile alandan ayrılıyor ve panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami, Sedat’ın Anıt Mezarı, Baron Sarayı, El Tahrir Meydanı, Nil boyunca uzanan şehir merkezive Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.

2.

Gün
Kahire 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz öğle yemekli Gize Piramitleri ve Sfenks turuna katılabilirler. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra serbest zaman verilecek. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda tur esnasında alacağız. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3.

Gün
Kahire-Hurgada 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak özel aracımız ile Hurgada’ya doğru yola çıkıyoruz. Hurgada’ya varışımız ile birlikte dinlenmek üzere otele transferimiz gerçekleşecek. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4.

Gün
Hurgada 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan öğle yemekli Luksor (Krallar Vadisi & Karnak Tapınağı & Hatşepşut tapınağı) turuna katılabilirler. Turumuza öncelikle Firavunları ve güçlü asillerin gömülmesi amacıyla inşa edilen mezarların bulunduğu Krallar Vadisini keşfederek başlıyoruz. Kralların eşyaları çalınmaması için ve ölümsüzlüklerin keyfini çıkarabilmek için son dönem firavunları mezarlarını bu vadinin içerisine yaptırmışlardır. Krallar Vadisi gezisinin ardından ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra da dünyanın en geniş tarihi yapısı olan Karnak Tapınağı’nı yakından görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde bir çok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi Hurghada’da bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Gece yarısından sonraki İstanbul uçuşumuza kadar odalarımızda dinleniyoruz.

5.

Gün
Hurgada-İstanbul 5 gün programını görmek için tıklayınız

Gecenin ilerleyen saatlerinde otelden çıkış yapıp havalimanına transfer oluyoruz. (Kahvaltımız box olarak verilecektir) Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

DAHİL OLANLAR:
THY ile İstanbul-Kahire / Hurgada-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
Kahire'de belirtilen kategori otelde oda-kahvaltı esasında 2 gece konaklama
Hurgada'da belirtilen kategori otelde her şey dahil esasında 2 gece konaklama
Panoramik Kahire Şehir Turu
Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
Türkçe rehberlik hizmeti
Otel ve Turist şehir vergileri
Seyahat Sağlık Sigortası (Muafiyet oranı poliçede belirtilmiştir)


EK BİLGİLER

Satın alınan tur “Bin-Rota" tarafından düzenlenmekte olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

İlgili ülkeye giriş koşulları pandemi şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.

Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılımlarla gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.

Setur, önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#195
LOKASYON:
Mısır
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Tatilborsasi.com sitesi Tur Organizasyonu yapan acenteler ile internet üzerinden tur rezervasyonu yapmak isteyen sizleri bir araya getiren ve aracılık hizmeti veren bir platformdur.Kendisi tur organize etmez. Satın alacağınız turların detayları içinde turu organize eden seyahat acentası'nın satış sözleşmesine link verilmiş olup bu linkte rezervasyon yapmak istediğiniz paket turla ilgili TÜRSAB'ın ön görmüş olduğu tüm detayları içeren sözleşme örneğini inceleme imkanınız vardır. Bu alanı okuyarak rezervasyona devam ettğiniz takdirde bu imkandan haberdar olduğunuz ve Tur Operatörü acentanın satış inceleyip,şartlarını kabul ettiğiniz varsayılır. Herhangi bir sebeple Tur Satış Sözleşmesi'ne ulaşamadıyasanız veya daha detaylı bilgi istiyorsanız bizimle ı[email protected] adresinden irtibata geçmenizi rica ederiz.
EKSTRALAR
105 USD
Öğle yemekli Gize Piramitleri ve Sfenks Turu
165 USD
öğle yemekli Luksor (Krallar Vadisi & Karnak Tapınağı & Hatşepşut tapınağı) Turu

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

847$

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Mısır Kadim Rotalar - Setur ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
02163022700 // 03124479959
Bagdat Caddesi Alevok Apt No 275/3 K2
    34728 Caddebostan/ Kadıköy
3685
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.