• Göbeklitepe Nemrut Turu - Setur: Gezilecek Yerler
Geçmişin İnanç Merkezleri: Göbeklitepe Nemrut
  • Göbeklitepe Nemrut Turu - Setur: Gezilecek Yerler
Geçmişin İnanç Merkezleri: Göbeklitepe Nemrut
  • Göbeklitepe Nemrut Turu - Setur: Gezilecek Yerler
Geçmişin İnanç Merkezleri: Göbeklitepe Nemrut
  • Göbeklitepe Nemrut Turu - Setur: Gezilecek Yerler
Geçmişin İnanç Merkezleri: Göbeklitepe Nemrut
  • Göbeklitepe Nemrut Turu - Setur: Gezilecek Yerler
Geçmişin İnanç Merkezleri: Göbeklitepe Nemrut
Gezilecek Yerler
Geçmişin İnanç Merkezleri: Göbeklitepe Nemrut

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul, Adıyaman, Cendere Köprüsü, Arsemia, Nemrut Dağı 1. gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli misafirlerimiz ile Adıyaman Havalimanı'nda buluşuyor ve ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası minibüsler ile hareket ederek turumuza başlıyoruz.

Karakuş Tümülüsü: Kahta İlçesi’ni geçtikten hemen sonra göreceğimiz Tümülüs tipi mezar Kommagene Krallığı kraliçeleri için yapılmış olup ve çevresine yerleştirilmiş simgesel sütunlar ile günümüze kadar abide özelliğini sürdürmektedir. Rehber eşliğinde yapacağımız gezi sonrası Cendere Köprüsü’ne minibüsümüz ile devam edeceğiz.

Cendere Köprüsü (Septimus Severus Köprüsü): Roma İmparatoru Septimus Severus Döneminde emir verilerek yaptırılan köprü mimarisi açısından Roma Döneminin dünya üzerinde nadir kalan eserlerinden birisidir. Cendere Çayı’nın oluşturduğu muhteşem bir manzara eşliğinde gördüğümüz köprü sonrası Yeni Kale, Eski Kahta, Arsemeia üzerinden Nemrut Dağı’na yolculuğumuz başlayacak.

Nemrut Dağı: Minibüslerle ulaştığımız karşılama merkezinde vereceğimiz mola sonrasında servislerin bizi ulaştırmış olduğu Nemrut Dağı’nın eteğinden başlayıp yaklaşık 1 saat kadar sürecek olan ortalama zor yürüyüş sonrasında ulaştığımız Doğu Terasında ilk olarak tahtlarda oturan tanrı heykelleri ve keşfediliş hikayesi ile ilgili rehberimizden bilgi aldıktan sonra Batı Terasına geçerek muhteşem Toroslar manzarası eşliğinde 2100 metre yükseklikten Gün Batışını izleyeceğiz. Batış sonrası otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

Not: Nemrut Dağı sıcaklık farkının (gece ve gündüz / mevsimsel) fazla olduğu yerlerden birisidir. Bu nedenle kaliteli yağmurluk, polar, eldiven, bere ve sıcak tutacak kışlık kıyafetlerin yanınızda olmasını tavsiye ederiz.

2.

Gün
Şanlıurfa, Atatürk Barajı, Göbeklitepe, Şanlıurfa ve Haleplibahçe A 2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile turumuza başlayacağız. Adıyaman, Bozova ve Şanlıurfa güzergahından devam edecek olan yolculuğumuzun ilk durağı Fırat’ın doğal yatağı üzerinden geçerek barajın başkenti diye tabir edilen Bozova’dan önce ulaşacağımız Atatürk Barajı Seyir Terası olacak.

Atatürk Barajı: GAP Projesinin en önemli ayağı olup Fırat üzerinde bulunan 5 tane incinin en değerlisidir. Enerji amacının yanısıra sulama, sosyal gelişim vb. projelerin kalbi ve yönetim merkezidir. 817 km’2 olan göl alanı ile Van Gölü’nden sonra ikinci büyük su havzamız olan barajı seyir terasından izleyerek gerekli bilgilerimizi rehberimizden alacağız. Ardından ise Şanlıurfa’ya doğru olan yolculuğumuz başlayacak.

Göbeklitepe: Anımıza kadar bulunan en eski ibadet mekânı olup arkolojik sistemi tamamen değiştirme, yenileme anlayışına sokmuştur. Halen arkeolojik açıdan en büyük sorunsallardan birisidir. Ayrı dönemlerde yapılmış yuvarlak planlı tapınakların tek bir dönemde insan üstü bir güç ile toprağa gömülmesi ile günümüze kadar sağlam gelmiştir. Kazılarının halen devam ettiği kült alanı verdiği küçük buluntu ile de önemlidir.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi: Ülkemizin en yeni ve değerli müzelerinden birisi olup insanlığın gelişim çağlarını bir zaman geçidi olarak gösteren müze, içerisinde bulunan çok değerli tarihi eserlerle dünyanın da en önemli müzelerinden birisidir. Oldukça etkileyici bir sergileme anlayışı olan müzede ünik eserlerin yanısıra Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağları özelinde insanlık gelişimi oldukça iyi yansıtılmıştır. Müzede olan canlandırmalar ise sizlere geçmiş zaman içerisinde bulunma hissi verecek.

Haleplibahçe Mozaik Müzesi: ‘’Yerinde Sergileme’’ müzecilik anlayışının dünyadaki nadir örneklerinden birisidir. Oldukça kaliteli mozaik eserlerin bulunduğu müzede, Thetis, Amazonlar Avlanırken, Geometrik ve Bitkisel Mozaikler oldukça ilginizi çekecek. Kaçırıldıktan sonra bulunup getirilen Orpheus Mozaiği ise müze çıkışında bizleri bekliyor olacak.

Balıklıgöl: Eski dönmeler dahil olmak üzere günümüzde de en önemli kült alanlarından bir tanesidir. Birçok semavi dine ait mekânın çevresinde olduğu Balıklıgöl, semavi dinlerin ortak ata olarak kabul ettiği ve en bilinen hikayesinden dolayı makam olarakta bilinmektedir. Hz. İbrahim Makamı, Rızvaniye Camii, Ayn Zeliha Gölü, Dergâh Camii, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara Balıklıgöl çevresinde görebileceğimiz yapılar olacak. Zamanın bitimi sonrası otelimize hareket edeceğiz.

3.

Gün
Şanlıurfa, Harran, Gümrük Han, Gaziantep 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile son günkü turumuza başlayacağız.

Şanlıurfa çevresini kapsayan bugünkü turumuzda ilk olarak;

Eyyüb Nebi Sabır Mekanı: Sabrın timsali olarak bilinen Eyyüb Peygamber; Tüm malının mülkünün alınması, ailesinin tamamen yok olmasına rağmen inancından vazgeçmeyip, sınanmasına rağmen sabrederek daha fazlasına sahip olmuştur. Sabır mekanı bugün yerel halkında en fazla ziyaret ettiği mekanlardan birisidir.

Harran: Eski metinlerde bile ismini aynı geçtiği bu merkez Semavi dinlerin en önemli mekanlarından birisidir. Arkeoloji, Sanat Tarihi ve Tarihsel açıdan çok önemli mekanları barındırmaktadır ve bugün Kültür Bakanlığına bağlı bir açık hava müzesidir. Bu alan içerisinde bulunan Surlar, İç Kale, Harran Höyük, Harran Ulu Camii (Üniversite) ve geleneksel yapı olan Kümbet Evler görebileceğimiz yerler olacak. Kümbet evler içerisinde vereceğimiz molada geleneksel kıyafetler giyip fotoğraf çektirebilir ve keyifli bir dinlenme molası geçirebilirsiniz.

Gümrük Han: Urfa Kapalı Çarşı’ları içindeki en otantik mekanlardan birisidir. Osmanlı döneminde yapılmış olan han halen ticari bir merkezdir. Atriumlu avlusu ise oturma alanıdır. Verilen yeterli serbest zamanda dileyen misafirlerimiz çarşılarda alışveriş yapabilirler, dileyenler ise otantik Gümrük Han’da mırra, menengiç kahvesi gibi geleneksel içeceklerini alıp serbest zamanın tadını çıkarabilirler.

Program bitimi sonrası Şanlıurfa’ya geri döneceğiz. Otantik Kapalı çarşılar ve Gümrük Han’da vereceğimiz zaman sonrasında Gaziantep’e giderek turumuzu sonlandıracağız.

DAHİL OLANLAR:
1 Gece Adıyaman, 1 Gece Şanlıurfa Otellerinde Yarım Pansiyon Konaklama
Otelde 2 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Yemeği
Profesyonel Turist Rehberliği Hizmeti
Lüks Araçlar ile Ulaşım
Programda belirtilmiş olan tüm geziler
Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi


HARİÇ OLANLAR:
Uçak Bileti
Öğlen Yemekleri
Sıra Gecesi
Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
Kişisel Harcamalar
Yemeklerde ve otelde alınacak olan içecekler

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#185
LOKASYON:
Adıyaman
İPTAL POLİTİKASI:
Tatilborsasi.com sitesi Tur Organizasyonu yapan acenteler ile internet üzerinden tur rezervasyonu yapmak isteyen sizleri bir araya getiren ve aracılık hizmeti veren bir platformdur.Kendisi tur organize etmez. Satın alacağınız turların detayları içinde turu organize eden seyahat acentası'nın satış sözleşmesine link verilmiş olup bu linkte rezervasyon yapmak istediğiniz paket turla ilgili TÜRSAB'ın ön görmüş olduğu tüm detayları içeren sözleşme örneğini inceleme imkanınız vardır. Bu alanı okuyarak rezervasyona devam ettğiniz takdirde bu imkandan haberdar olduğunuz ve Tur Operatörü acentanın satış inceleyip,şartlarını kabul ettiğiniz varsayılır. Herhangi bir sebeple Tur Satış Sözleşmesi'ne ulaşamadıyasanız veya daha detaylı bilgi istiyorsanız bizimle ı[email protected] adresinden irtibata geçmenizi rica ederiz.

TARİH VE FİYATLAR

4.750TL

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Göbeklitepe Nemrut Turu - Setur ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.