TatilBorsasi.com

Arti Turizm ve Dis Ticaret Limited

Montreal – Quebec – Ottawa – Toronto / Tourtoamerica

Gezilecek yerler Montreal , Quebec , Ottowa , Toronto
  • Kanada'nın Doğu Kıyısını Keşfetme İmkanı
  • THY ile Uçuşlar
  • 3-4* Otellerde Konaklama
  • Çok Tecrübeli Rehberlik Hizmeti

TUR PROGRAMI


1 Gün | İstanbul-Montreal

İstanbul Havalimanında saat 11:30’da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 35 nolu seferi ile saat 14:30’da Kanada'da Amerikan ve Avrupa kültürlerinin karıştığı, İngilizce ve Fransızca birlikte kullanıldığı ender yörelerden biri olan Montreal'e varış. Saat 17:10'da varışa takiben otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği için rehberiniz sizlere öneride bulunacak. Geceleme otelimizde.


2 Gün | Montreal

Sabah kahvaltısının ardından Montreal turumuza başlıyoruz. Şehre ismini veren 233 m yüksekliğindeki Mont Royal tepesine çıkıp, Montreal şehri ile Saint Laurent Nehri'nin eşsiz manzaralarını seyredeceğiz. Ticari hareketliliğin yoğun olduğu Sainte-Catherine caddesinde gezintinin ardından, 17.yy'a ait binaları ile şehrin en eski yerleşim bölgesi Vieux-Montreal'in keşfi. Akşamüstü serbest vakit. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Akşam yemekli Nehir Turuna katılabilirler.

Eski Liman'daki Promenade des Bouquinistes'teki Konveyör İskelesi'nden (Quai des Convoyeurs) hareket ederek Saint Lawrence Nehri ve Montreal'in güzel sahili boyunca bir akşam yemeği gezisinin tadını çıkarın. Bu gezi, Montreal şehir silüetinin, ilgi çekici yerlerinin ve komşu adaların büyüleyici manzarasına sahip Saint Lawrence Nehri'ni kapsar. Cavalier Maxim, her masasından Montreal şehir silüetinin muhteşem nehir manzarasını ve cazibe merkezlerini sunan, zarif bir şekilde dekore edilmiş, camla çevrili üç yemek odasına sahip modern bir yemek gemisidir. Bu iç yemek alanları, siteleri görmek için büyük resim pencereleri ile bol miktarda konforlu oturma alanı sunar. Ayrıca iki farklı, açık hava, açık hava terasları ve bir dans pisti vardır. 5 çeşitli akşam yemeği için mezeler, mezeler ve tatlılar var. Taze somon fileto, tavuğun ya da Kızarmış Sığır Eti'nin yanı sıra şefin tatlı olarak sunduğu lezzetin tadını çıkarın. (Menü değişebilir.) Teknedeki şarap görevlisi, gurme yemeği tamamlamak için içecek önerilerinde bulunacaktır. Yemekten sonra, gece boyunca canlı bir DJ ile müzik eşliğinde dans edin. Seyir boyunca, Montreal şehir silüetinin, Montreal Biosphère'in, La Ronde eğlence parkının, Olimpiyat Stadı'nın, Promenade Bellerive'nin ve çok daha fazlasının muhteşem manzarasının keyfini çıkarın. Geceleme otelimizde.


3 Gün | Montreal-Quebec

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Chemin du Roy ismi verilen kral yolundan geçerken köylere ve yazlık evlere hayran kalacaksınız, ilk durağımız bizon çiftliği olacak. Tipik bir kovboy çiftliğinde önce özel araçla bizonları doğal ortamında yakından görmeye gidiyoruz, sonrasında ise otantik kızılderili atmosferi olan restoranda bizon yemekleri alıyoruz. Quebec'e varışın ardından kenti daha iyi tanımak için yürüyerek kuzey Amerika'nın en Avrupai şehrini gezmeye başlıyoruz. Tur sırasında Quebec şehrinin sembolü sayılan ve en çok fotoğraflanan oteli Château Frontenac; Parlamento Binası; günümüzde halk aktiviteleri, spor eğlencelerinin yapıldığı, 1759'da savaş alanı olan Abraham Parkı; şehir surları ile Grande Allée'yi birleştiren kale (La Citadelle); şehrin surları ve kapıları; tipik mahalleleri ile Place Royal, Rue petit champlain ve fünikuler raylı sistemi görebilirsiniz. Akşam yemeği için serbest vakit. Geceleme otelde.


4 Gün | Quebec

Sabah kahvaltının ardından serbest vaktimiz olacak. Arzu edenler rehberinin ekstra olarak düzenlediği Montmorency Şelalesi ve Orleans Adası Turuna katılabilirler. Yeni Fransa olarak adlandırılan, ilk Kanadalılar’ın yaşadığı Côte-de-Beaupré bölgesini ziyaret ediyoruz. Yol boyunca meyve ve sebzelerin depolandığı mahzenler, ekmek fırınları, eski çiftlikler ve geleneksel evleri görmeniz mümkün. Ayrıca yol üzerinde Kuzey Amerika'nın ilk ibadet yeri olan Ste-Anne-de-Beaupré Bazilikasını ziyaret edeceğiz. Burası bir tür haç yeri olup inananlar mucizelerin gerçekleştiğini iddia etmekteler. Doğası ve muhteşem villaları ile keyifli manzaralar sunan Orléans adasından geçerek, Niagara şelalesinden 30 m daha yüksek olan Montmorency Şelalesi (84m) gezisi ve geri dönüş. Öğleden sonra, Avrupa atmosferini yansıtan bu güzel şehrin keşfi: Quebec şehrinin sembolü sayılan ve en çok fotoğraflanan oteli Château Frontenac; Parlamento Binası; günümüzde halk aktiviteleri, spor eğlencelerinin yapıldığı, 1759'da savaş alanı olan Abraham Parkı; şehir surları ile Grande Allée'yi birleştiren kale (La Citadelle); şehrin surları ve kapıları; tipik mahalleleri ile Place Royal meydanı görülecek yerler arasında. Turun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.


5 Gün | Quebec-Ottawa

Kahvaltının ardından Ontario eyâletinin güney-doğusunda bulunan Kanada’nın başkenti Ottawa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda tüm grubun katılımıyla ekstra olarak Gananoque'de 1000 adalar tekne turu yapılabilir. Burası irili ufaklı pek çok adanın bir arada bulunduğu yazlık cennet Mille-Iles (1000 Adalar)'de yer alır. Bin Adalar, Kanada’nın Ontario Eyaleti ile Amerika’nın New York Eyaleti arasında sınır oluşturan bir doğa cenneti. Saint Lawrence Nehri'nde yapılan bu tekne gezisi bazen Kanada kıyılarını, bazen de ABD kıyılarını takip ediyor. Turun ardından iki resmi dile (İngilizce ve Fransızca) sahip Kanada’nın başkentine doğru yola çıkıyoruz. Varışa müteakip panoramik bir tur yapacağız. Kamu binaları ile Wellington Caddesi, Neo Gotik üslupta inşa edilmiş Kanada Parlamento Binası ve Barış Kulesi, Kanada Genel Valisinin ve Başbakanının rezidansları ile bazı Büyükelçiliklerin bulunduğu Sussex mahallesi, ulusal müzeler, cıvıl cıvıl By Pazarı, şehrin içinden geçen ve UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Rideau Kanalı görülecek yerler arasında. Turun ardından rehberimiz sizleri akşam yemeği için yönlendirecek, geceleme otelimizde.


6 Gün | Ottawa-Kingston-Toronto

Sabah kahvaltıdan sonra Kingston'a hareket. 19.yy'da ki İngiliz sömürge dönemine ait pek çok eski bina ile zengin bir mimari yapıya sahip Kingston'da yapacağımız panoramik şehir turu ardından öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemekten sonra Toronto'ya doğru yola çıkıyor, öğleden sonra Toronto'ya vararak şehir turumuza başlıyoruz; pek çok rekora sahip, dinamik ve kozmopolit metropol Toronto’da panoramik şehir turu. Çin mahallesi, Finans Merkezinin görkemli gökdelenleri, Harbourfront, 1989’dan beri Amerika birinci liginin tanınmış beyzbol takımı Toronto'nun Blue Jays'leri ve Kanada Futbol Liginin tanınmış ünlü temsilcisi Argonauts'ların stadı olan görkemli Skydome-Rogers Center binası görülecek yerler arasında. Turun ardından akşam yemeği ve dinlenmek için serbest zaman, geceleme otelimizde.


7 Gün | Toronto

Sabah kahvaltısının ardından serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin extra olarak düzenleyeceği Niagara Şelalesi Turuna katılabilirler. Hamilton ve St. Catherine şehirlerinden ve üzüm bağları arasından geçerek dünyanın en güzel doğa harikalarından biri olan Niagara Şelaleleri'ne varış. Şelalelerin kıyısında yürüyüş yapabilmeniz için serbest zaman. Arzu edenler ekstra olarak Maid of the Mist adlı tekne ile şelalenin yakınına kadar gidebileceğiniz bir tekne gezisi yapabilirler. Öğle yemeği için serbest vakit. Dönüş yolunda 19.yy'a ait mimari eserlere sahip ülkenin en iyi korunmuş kasabası Niagara-on-the-lake'ten geçerek Toronto’ya varış. Geceleme otelinizde.


8 Gün | Toronto-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği CN Tower turuna katılabilirler. 553 metre uzunlukta dünyanın ikinci en yüksek kulesi olan ve şehrin simgesi konumunda bulunan kuleyi yılda 2 milyon ziyaretçi ziyaret etmektedir. Kule Kanada Ulusal Demiryolu Şirketi tarafından yaptırılmıştır. Kule içerisinde bulunan 50'den fazla restoranda yemek yiyebilir, kule tepesinin zemininin camla kaplı zemininden aşağıya bakmanın heyecanını yaşayabilirsiniz. Turdan sonra dinlenme ve toparlanma için otele dönüş. Check-out işlemlerinin ardından saat 18.30'da havalanına doğru hareket. Check -in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 18 sefer sayılı uçağıyla saat 22.35'de uçuş.


DAHİL OLANLAR:
Türk Hava Yolu ile İstanbul – Montreal / Toronto– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
Toronto’da Chelsea Toronto otelde 2 gece oda bazında konaklama
Montreal’de Ramada Plaza Montreal otelde 2 gece oda bazında konaklama
Ottawa'da Lord Elgin Hotel'de oda bazinda konaklama
Quebec’te Best Western Plus Centre-Ville otelde 2 gece oda bazında konaklama
Tecrübeli rehberlik hizmeti
Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri

HARİÇ OLANLAR:
Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Öğle ve akşam yemekleri
Rehber ve şoför bahşişleri (Kanada'da günlük kişi başı 5$ önerilir)
Ekstra olarak belirtilen turlar

EK BİLGİLER

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği CN Tower turuna katılabilirler. 553 metre uzunlukta dünyanın ikinci en yüksek kulesi olan ve şehrin simgesi konumunda bulunan kuleyi yılda 2 milyon ziyaretçi ziyaret etmektedir. Kule Kanada Ulusal Demiryolu Şirketi tarafından yaptırılmıştır. Kule içerisinde bulunan 50'den fazla restoranda yemek yiyebilir, kule tepesinin zemininin camla kaplı zemininden aşağıya bakmanın heyecanını yaşayabilirsiniz. Turdan sonra dinlenme ve toparlanma için otele dönüş. Check-out işlemlerinin ardından saat 18.30'da havalanına doğru hareket. Check -in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 18 sefer sayılı uçağıyla saat 22.35'de uçuş.İPTAL POLİTİKASI:
Tatilborsasi.com sitesi Tur Organizasyonu yapan acenteler ile internet üzerinden tur rezervasyonu yapmak isteyen sizleri bir araya getiren ve aracılık hizmeti veren bir platformdur.Kendisi tur organize etmez. Satın alacağınız turların detayları içinde turu organize eden seyahat acentası'nın satış sözleşmesine link verilmiş olup bu linkte rezervasyon yapmak istediğiniz paket turla ilgili TÜRSAB'ın ön görmüş olduğu tüm detayları içeren sözleşme örneğini inceleme imkanınız vardır. Bu alanı okuyarak rezervasyona devam ettğiniz takdirde bu imkandan haberdar olduğunuz ve Tur Operatörü acentanın satış inceleyip,şartlarını kabul ettiğiniz varsayılır. Herhangi bir sebeple Tur Satış Sözleşmesi'ne ulaşamadıyasanız veya daha detaylı bilgi istiyorsanız bizimle ı[email protected] adresinden irtibata geçmenizi rica ederiz.