TatilBorsasi.com

Artı Turizm ve Dış Tic. Ltd. Şti. (World Selection Turizm)

Hurghada Turu - Lemon & Soul Makadi Garden Hotel (4 Gece Konaklama - TK1429/TK1430)

-Lemon & Soul Makadi Garden Hotel’de 4 gece her şey dahil konseptinde konaklama…
  • Her Şey Dahil Konaklama
  • Kolay Vize (Varışta kapıda 25 USD karşılığında)
  • Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

TUR PROGRAMI


1 Gün | İstanbul - Hurghada

İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş kontuarında 18:30 ‘da buluşmamızın ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamlıyor ve TÜRK Havayolları’nın tarifeli seferi ile Mısır’ın Hurghada kentine yolculuğumuz 22:00’da başlıyor.

Uçuş No: TK 1429 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 05 Temmuz 2023 - Saat: 22:00 - Varış: Hurghada - Tarih: 06 Temmuz 2023 - Saat: 00:50


2 Gün | Hurghada

Yerel saat ile 00:50’de havalimanına varıyoruz ve herşey dahil konseptinde konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Sonrasında serbest saatlerimiz olacak. Geceleme Hurgada’da otelimizde.


3 Gün | Hurghada

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Geceleme Hurgada’da herşey dahil konaklama ile otelimizde.


4 Gün | Hurghada

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Geceleme Hurgada’da herşey dahil konaklama ile otelimizde.


5 Gün | Hurghada

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizde deniz, güneş ve kumların tadını çıkaracağımız serbest saatlerimiz olacak. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimiz yapılıyor.


6 Gün | Hurghada - İstanbul

Türk Havayollarının tarifeli seferi ile uçuş saatimiz 01:35. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Türkiye saati ile 04:35 dolaylarında varıyoruz ve turumuz sona eriyor.

Uçuş No: TK 1430 (Türk Havayolları) - Kalkış: Hurghada - Tarih: 10 Temmuz 2023 - Saat: 01:35 - Varış: Istanbul - Tarih: 10 Temmuz 2023 - Saat: 04:40


DAHİL OLANLAR:
Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Hurghada (HRG) - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Lemon & Soul Makadi Garden Hotel’de 4 gece herşey dahil konseptinde konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel ve turist şehir vergileri (25-30 USD)
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

HARİÇ OLANLAR:
Vize ücreti ve servis bedeli (Varışta kapıda 25 USD karşılığında alınan harç pulu ile ülkeye giriş yapılır.)
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Opsiyonel geziler/etkinlikler

EK BİLGİLER

ÖNEMLİ NOTLAR

* Sadece yetişkinlere hizmet vermektedir. (18 yaş altı çocuklar kabul edilmemektedir.)

* Havalimanı buluşma saati, uçuştan 3 saat önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.

* Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

OPSİYONEL TURLAR

* LUXOR – KRALLAR VADİSİ&KARNAK TAPINAĞI TURU

* KIZIL DENİZ’DE MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU

* JEEP&BUGGY ÇÖL SAFARİSİ TURU

**Rehberimiz bölgede opsiyonel turlar ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yapacak ve yardımcı olacaktır.

 LEMON & SOUL MAKADİ GARDEN HOTEL

https://www.lemonandsoul.com/makadi-garden

Makadi Körfezi'nin kalbinde yer alan Lemon & Soul Makadi Garden, her tür konuk için gerekli olanaklar ve hizmetler ile her şey dahil konforlu bir konaklama sunmaktadır. İster bir çift, ister aile veya arkadaşlar olsun, otel herkes için unutulmaz ve eğlenceli bir deneyim sunar.

Zevkli ve benzersiz Lemon & Soul stiliyle tasarlanan oteldeki her öğe ve köşede eğlenceli ve canlı bir karakter sergileniyor. Konuklar girişte sarı ve yeşil renkli neşeli dekorasyonlar ve narenciye kokuları ile karşılanmayı bekleyebilirler. Her şey dahil konsepti, çeşitli yemek seçenekleri, günlük eğlence ve çeşitli aktiviteler ile konforlu bir konaklama sunuyor. Eksiksiz tesis ve hizmetlerin yanı sıra, Lemon & Soul Makadi Garden'ın konukları, otelin ücretsiz servisi sayesinde plaja kolayca erişebilir. Konuklar birkaç dakikalık sürüşle ışıltılı masmavi denize rahatça ulaşabilir ve su sporlarından şnorkelli yüzmeye kadar çeşitli aktivitelerin keyfini çıkarabilir.

Lemon & Soul Makadi Garden'da kendinizi evinizde hissedin!

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

VİZE

Umumi Pasaport - Kolay Vize

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Varışta kapıda 25 USD karşılığında alınan harç pulu ile ülkeye giriş yapılır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SAĞLIK

Mısır girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Hurghada TK 1429 22:00 – 00:50 (2 sa 45 dk)

Hurghada - İstanbul TK 1430 01:35 – 04:40 (3 sa)

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Standart Çift Kişilik Oda Bahçe Manzaralı

23 M² / 139 Adet

Maksimum Kapasite: 2 yetişkin

Bahçe Manzaralı Standart Çift Kişilik Odada bir kral yatak veya iki tek kişilik yatak, klima ve bahçe manzaralı özel bir balkon bulunmaktadır.

Superior Çift Kişilik Oda - Havuz Manzaralı

23 M² / 131 Adet

Maksimum Kapasite: 2 yetişkin

Superior Çift Kişilik Havuz Manzaralı Oda, klimalı bir kral yatak veya iki tek kişilik yatak ve havuz manzaralı özel bir balkon sunmaktadır.

PARA BİRİMİ

Mısır para birimi Egypt Pound (EGP)’dur.

Yanınızda Amerikan Doları (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ

Mısır ile Türkiye arasında saat farkı bulunmamaktadır.

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Mısır mutfağı, Mısır'ın zengin Nil Vadisi ve Deltası'ndan gelen kümes hayvanları, baklagiller, sebzeler ve meyvelerden yoğun bir şekilde yararlanır. Mısır yemeklerine örnek olarak pirinç dolgulu sebzeler ve üzüm yaprağı, humus, falafel, kavurma, kebap ve köfte gibi Türk mutfağında da yer alan örnekler verilebilir.

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.


İPTAL POLİTİKASI:
Tatilborsasi.com sitesi tur organizasyonu yapan tur operatörleri ile internet üzerinden tur rezervasyonu yapmak isteyen sizleri bir araya getiren ve aracılık hizmeti veren bir platformdur. Kendisi tur organize etmez. Satın alacağınız turların detayları içinde turu organize eden tur operatörünün satış sözleşmesine link verilmiş olup, bu linkte rezervasyon yapmak istediğiniz paket turla ilgili TÜRSAB'ın ön görmüş olduğu tüm detayları içeren sözleşme örneğini inceleme imkânınız vardır. Bu alanı okuyarak rezervasyona devam ettiğiniz takdirde bu sözleşmeden haberdar olduğunuz ve Tur Operatörü ’nün satış sözleşmesini inceleyip, şartlarını kabul ettiğiniz varsayılır. Herhangi bir sebeple Tur Satış Sözleşmesi'ne ulaşamadıysanız veya daha detaylı bilgi istiyorsanız bizimle [email protected] adresinden veya 02163022700 numaralı telefondan iletişime geçmenizi rica ederiz.