TatilBorsasi.com

Arti Turizm ve Dis Ticaret Limited

Fas Kraliyet Şehirleri - Genç Tur / Setur

Gezilecek Yerler Kazablanka & Fes & Erfoud & Ouarzazate & Marakeş

Fas ve Fransız mimarisinin enfes uyumunun bir araya geldiği Habous'u görme fırsartı

Rabat’ta Kraliyet Sarayını, Hassan Kulesini ve Kasbah Oudaia’yı yakından görme fırsatı

Chefchaouen'de Kasbah, Medina, V. Muhammed Meydanı gezme fırsatı

Prince of Persia ve Mumya gibi filmlerden hatırladığımız dünyanın en büyük çölü olan Sahra Çölü'nde farklı deneyimler edinme

Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş Aid Ben Haddu köyünü keşfetme


TUR PROGRAMI


1. Gün | İstanbul-Kazablanka

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Kazablanka’ya hareket. Varışımızın ardından özel aracımız ile buluşuyor ve şehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turda Fransızlar tarafından kurulan Habous başlangıç noktamız olacaktır. Geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olan bölgede güzel evleri ve yol boyunca kurulan tezgahları görme imkanı bulacağız. Ardından Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını göreceğiz. Bir sonraki durağımız Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisi olacaktır. Camiyi dışarıdan gördükten sonra Kazablanka’nın meşhur kordon boyu “Corniche” kısa bir mola verip otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kazablanka’daki otelimizde.


2. Gün | Kazablanka-Rabat-Fes

Kahvaltının ardından Rabat’a hareket ediyoruz. Varışın ardından Rabat şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turunda; Mohammed V Mozolesi’ni, Hassan Kulesi ve Kasbah Oudaia görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman verip ardından Fes şehrine hareket. Yaklaşık 2 saatlik keyifli bir yolculuğunun ardından şehre varıyoruz. Fes’de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanını göreceğiz. Ardından Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezme fırsatını bulacağız.Bugün dahi aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydanı gördükten sonra panoramik Medina (Eski Şehir) turumuz ile günü tamamlayıp otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.3. Gün | Fez

Kahvaltının ardından Şafşavan (Chefchaouen) turumuzu gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Şafşavan şehri Rif Dağları'nın eteğinde, Tanca ve Tatvan şehirlerine yakın bir konumda yer almaktadır. Yemyeşil doğası ve mavi evleriyle göz alıcı güzellikdeki Chechaouen’de gezeceğimiz yerler arasında; açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokaklar, Büyük Cami, El Mescid, El Adama, V. Muhammed Meydanı, Medina ve Kasbah bulunmaktadır. Öğle yemeğimiz için tur esnasında serbest zamanımız olacak. Tur sonrası Fez’de bulunan otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelde. 


4. Gün | Fes-Ifrane-Erfoud (Sahra Çölü)

Kahvaltı sonras Erfoud’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Ifrane'da mola veriyoruz. Çam, sedir ve meşe ormanları ile çevrili olan kent, Fransız Alp mimarisi ile dikkat çekmektedir. Molamızın ardından Midelt üzerinden çölün sınırlarına kurulmuş kent Erfoud'a doğru devam ediyoruz. Sahra Çölü'nün Kapısı olarak bilinen Erfoud'da Prince of Persia ve Mumya gibi filmlerden hatırladığımız dünyanın en büyük çölünü keşfedeceksiniz. Erfoud şehrinde 4x4 ler ve develer ile yapacağımız Sahra Kum Tepeleri turumuzda inanılmaz bir coğrafyada etkileyici manzaralarla kum tepeleri bizleri karşılayacak. Öğle yemeğimizi tur esnasında alacağız. Ardından Merzogua bölgesinde kampımıza hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme kampımızda.


5. Gün | Erfoud-Ouarzazate

Erken saatte alacağımız kahvaltının ardından güneşin doğuşu ile Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Atlas Dağları'nın eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ormanları ile süslü Draa Vadisinde devam edecek. Yolumuzun üzerinden muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Tingrir şehrini göreceğiz. Ouarzazate şehrine varışımızı takiben otelimize yerleşeceğiz. Kısa bir dinlenmenin ardında dünyaca ünlü Aid Ben Haddou ve Film Stüdyoları turumuz yapacağız. UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü gezeceğiz. Çölde Çay, Babil, Gladyatör, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş, bin yıllık geçmişi ile dünyanın et etkileyici yerleşimlerinden birisi olan bu köy ziyaretimizin ardından Atlas Corporation Film stüdyolarını da ziyaret edeceğiz. Asteriks, Spy Game, Babel, the Physician, Kleopatra, Atlantis, Alexandre, Prince of Persia, Kingdom of Heaven, Game of Thrones vb. filmlerin doğaya terk edilmiş dekorları bizleri şaşırtacak. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.6. Gün | Ouarzazate-Marakeş

Kahvaltı sonrasında Fas’ın ilk Başkenti kırmızı şehir Marakeş’e hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte imparatorluk kentleri arasında belki de en bilineni Marakeş’i panoramik olarak gezmeye başlıyoruz. Marakeş turumuz sırasında 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken Kutubiye Camisini, 19 yy sonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı görüyoruz. Labirenti andıran dar sokakları, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi için tur esnasında serbest zamanımız olacak. Ardından Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde yer alan ender meydanlardan birisi olan Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.7. Gün | Marakeş-Essaouira-Marakeş

Kahvaltının ardından Essaouira’ya hareket ediyoruz. Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya varıyoruz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok turist çeken noktalarından biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı ile sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehirde kaleyi ve balıkçı limanı gezip, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinayı ziyaret edeceğiz.. Medinanın daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Öğle yemeğimiz tur esnasında serbest zamanda alınacaktır. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.


8. Gün | Marakeş-İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından İstanbul uçuşu için Marakeş Havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 4,5 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...


DAHİL OLANLAR:
THY ile İstanbul-Casablanca / Marakeş-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri
Belirtilen kategori otellerde yarım pansiyon esasında 7 gece konaklama
Programda belirtilen tüm turlar
2 öğle yemeği
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Türkçe rehberlik hizmeti
Yurt dışı çıkış harç pulu
Seyahat Sigortası (Muafiyet oranı poliçede belirtilmiştir)


EK BİLGİLER

Bu turumuz 34-44 yaş aralığındaki misafirlerimiz için geçerlidir. Belirtilen yaş aralığında olmayan misafirlerimiz bu tura kabul edilmeyecektir.

Satın alınan tur “Setur Exclusive” turu olup, Setur Gazella ortak organizasyonudur.

İlgili ülkeye giriş koşulları pandemi şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

14 Yaş altındaki misafirler bu tura kabul edilmemektedir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.

Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılımlarla gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.

Setur, önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.
İPTAL POLİTİKASI:
Tatilborsasi.com sitesi Tur Organizasyonu yapan acenteler ile internet üzerinden tur rezervasyonu yapmak isteyen sizleri bir araya getiren ve aracılık hizmeti veren bir platformdur.Kendisi tur organize etmez. Satın alacağınız turların detayları içinde turu organize eden seyahat acentası'nın satış sözleşmesine link verilmiş olup bu linkte rezervasyon yapmak istediğiniz paket turla ilgili TÜRSAB'ın ön görmüş olduğu tüm detayları içeren sözleşme örneğini inceleme imkanınız vardır. Bu alanı okuyarak rezervasyona devam ettğiniz takdirde bu imkandan haberdar olduğunuz ve Tur Operatörü acentanın satış inceleyip,şartlarını kabul ettiğiniz varsayılır. Herhangi bir sebeple Tur Satış Sözleşmesi'ne ulaşamadıyasanız veya daha detaylı bilgi istiyorsanız bizimle ı[email protected] adresinden irtibata geçmenizi rica ederiz.