• Butik Hakkari Turu - Setur: Gezilecek Yerler
Hakkari, Şemdinli, Kayme Sarayı, Zap Suyu Vadisi, Çukurca, Vanadokya Peri Bacaları
  • Butik Hakkari Turu - Setur: Gezilecek Yerler
Hakkari, Şemdinli, Kayme Sarayı, Zap Suyu Vadisi, Çukurca, Vanadokya Peri Bacaları
  • Butik Hakkari Turu - Setur: Gezilecek Yerler
Hakkari, Şemdinli, Kayme Sarayı, Zap Suyu Vadisi, Çukurca, Vanadokya Peri Bacaları
  • Butik Hakkari Turu - Setur: Gezilecek Yerler
Hakkari, Şemdinli, Kayme Sarayı, Zap Suyu Vadisi, Çukurca, Vanadokya Peri Bacaları
  • Butik Hakkari Turu - Setur: Gezilecek Yerler
Hakkari, Şemdinli, Kayme Sarayı, Zap Suyu Vadisi, Çukurca, Vanadokya Peri Bacaları
Gezilecek Yerler
Hakkari, Şemdinli, Kayme Sarayı, Zap Suyu Vadisi, Çukurca, Vanadokya Peri Bacaları

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Hakkari 1. gün programını görmek için tıklayınız

Şemdinli, Nehri Taş Köprü, Kayme Sarayı, Nehri Mezarlığı, Hakkari, Sümbül Park, Zap Vadisi

Siz değerli misafirlerimiz ile Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda buluşuyor ve turumuza başlıyoruz. İlk olarak tabiat güzelliği bakımından Hakkari ilinin en gözde ilçesi Şemdinli’yi geziyoruz. Şemdinli kent merkezi gezisi sonrası Nehri deresi kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası ilk gezi noktamız yüksek dağların arasında derin bir vadide yer alan, her iki ayağı da kayalıklara oturmuş olan Nehri Taş Köprü olacak. Gezimize Bağlar (Nehri) köyünde bulunan Kayme Sarayı ile devam ediyoruz. 1909–1911 tarihleri arasında inşa edilen saray, 2016-2018 yılları arasında restorasyonu gerçekleştirilmiştir. Gezimizi tamamlıyor ve Hakkari Merkez’e hareket ediyoruz. Hakkari merkezde Zap Vadisi ve Sümbül Dağı’nı panoromik olarak göreceğimiz Sümbül Park’ta kısa bir fotoğraf molası veriyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Hakkari otelimizde.

2.

Gün
Hakkari 2. gün programını görmek için tıklayınız

Zap Suyu Vadisi, Çukurca, Tarihi Kale Evleri, Meşhur Çukurca Tahini, Hakkari Evi, Yöresel Akşam Yemeği, Dengbej Programı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Zap Suyu Vadisi ve Şine Dağı boyunca Çukurca’ya yolculuk yapıyoruz. Zap Suyu;Güneydoğu Toros Dağları’nın en doğuya uzanan ucundaki dağların arasından akar ve ülkemizin en dar ve derin vadilerinden birini oluşturur. Zap Suyu aynı zamanda Türkiye’nin en hızlı akan nehri olma özelliğini taşır. Çukurca’da 400 yıllık olduğu sanılan Tarihi Kale Evleri ziyaret ediyor ardından alışveriş için size serbest zaman veriyoruz. Mutlaka almanız gereken ürünlerden birisi Meşhur Çukurca Tahini (ZAP Tahin) Hakkari merkeze hareket ediyor ve otelimize geçiyoruz. Yöresel akşam yemeği ve sonrasında Dengbej programını izlemek üzere Hakkari Halk Evi’ne hareket ediyoruz. Program sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Hakkari otelimizde.

3.

Gün
Hakkari 3. gün programını görmek için tıklayınız

Meydan Medresesi, Devrimci Gençlik Köprüsü, Van, St. Bartholomeus Kilisesi, Hoşap Kalesi, Vanadokya Peri Bacaları

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Meydan Medresesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Medrese; Anadolu'da Selçuklu döneminde başlayıp, Beylikler ve Osmanlı döneminde gelişen avlulu medrese plan tipinin 18. yüzyıl başlarındaki bir örneğidir. Medrese gezimizin ardından Zap Suyu üzerinde Devrimci Gençlik Köprüsü (halk arasındaki adıyla Deniz Gezmiş Köprüsü) ilk gezi noktamız olacak. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Van’ın Başkale ilçesinden bulunan St. Bartholomeus Kilisesi gezisi sonrasında Vanadokya olarak bilinen Peri Bacaları ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Peri Bacaları gezimizin ardından Hoşap Kalesi'ni panoromik olarak görüyor ve öğle yemeğine hareket ediyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Van Ferit Melen Havalimanı’na hareket ediyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Hakkari Şenler Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Profesyonel Turist Rehberliği Hizmeti

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Hakkari Evi Akşam Yemeği

Dengbej Programı

Acente İflas Sigorta Poliçesi

HARİÇ OLANLAR:
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Öğle Yemekleri

TÜm Öğünlerde Alınacak İçeçekler

Tüm Bireysel Harcamalar

EK BİLGİLER

Kalkış tarihlerine göre uçuş önerilerini Tur Tarihleri ve Fiyatlar bölümünde bulunan uçak ikonlarına tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz 4 - 14 katılımcı sayısı aralığında butik olarak gerçekleştirilmektedir. Uçak ulaşımı hariç olarak gerçekleştirdiğimiz bu turumuza ülkemizin her noktasından uçuş saatleri denk gelecek şekilde katılım sağlayabilirsiniz. Her tarihte uçuş detaylarında havayolları kaynaklı ufak değişiklikler olabilmektedir. Ulaşım aracımızın türü katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır. Güncel sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#240
LOKASYON:
Türkiye Cumhuriyeti
İPTAL POLİTİKASI:
Tatilborsasi.com sitesi Tur Organizasyonu yapan acenteler ile internet üzerinden tur rezervasyonu yapmak isteyen sizleri bir araya getiren ve aracılık hizmeti veren bir platformdur.Kendisi tur organize etmez. Satın alacağınız turların detayları içinde turu organize eden seyahat acentası'nın satış sözleşmesine link verilmiş olup bu linkte rezervasyon yapmak istediğiniz paket turla ilgili TÜRSAB'ın ön görmüş olduğu tüm detayları içeren sözleşme örneğini inceleme imkanınız vardır. Bu alanı okuyarak rezervasyona devam ettğiniz takdirde bu imkandan haberdar olduğunuz ve Tur Operatörü acentanın satış inceleyip,şartlarını kabul ettiğiniz varsayılır. Herhangi bir sebeple Tur Satış Sözleşmesi'ne ulaşamadıyasanız veya daha detaylı bilgi istiyorsanız bizimle ı[email protected] adresinden irtibata geçmenizi rica ederiz.

TARİH VE FİYATLAR

6.250TL

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Butik Hakkari Turu - Setur ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.