• Baştan Başa Ürdün Turu (Amman & Akabe) / Setur: 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu Mabada'yı gezme fırsatı.
  • Baştan Başa Ürdün Turu (Amman & Akabe) / Setur: 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu Mabada'yı gezme fırsatı.
  • Baştan Başa Ürdün Turu (Amman & Akabe) / Setur: 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu Mabada'yı gezme fırsatı.
  • Baştan Başa Ürdün Turu (Amman & Akabe) / Setur: 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu Mabada'yı gezme fırsatı.
  • Baştan Başa Ürdün Turu (Amman & Akabe) / Setur: 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu Mabada'yı gezme fırsatı.
  • Baştan Başa Ürdün Turu (Amman & Akabe) / Setur: 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu Mabada'yı gezme fırsatı.
  • Baştan Başa Ürdün Turu (Amman & Akabe) / Setur: 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu Mabada'yı gezme fırsatı.
  • Baştan Başa Ürdün Turu (Amman & Akabe) / Setur: 5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu Mabada'yı gezme fırsatı.
  • Jerash Antik Kenti gezisi.
  • Petra antik kentini keşfetme imkanı.
  • M.Ö.'den önce kurulmuş tarihteki en eski şehirlerden Amman ziyareti.
5000 yıllık ünlü mozaik haritanın bulunduğu Mabada'yı gezme fırsatı.

Satın alınan tur “Bin-Rota" tarafından düzenlenmekte olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.

Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılımlarla gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.

Setur, önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından uçuş saatimizi bekliyoruz.


2.

Gün
İstanbul-Amman 2. gün programını görmek için tıklayınız

Amman’a hareket ediyoruz. Varışımıza takiben kahvaltı için otelimize gidiyoruz. Kahvaltı sonrası Amman şehir turumuzu yapıyoruz. Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman Kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan 6500 yıllık tarihe sahip, MS.749 yılındaki depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik Kent Jerash Turu'muza katılabilir. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Ekstra Jerash Turu: 60 USD (Kişi Başı)Konaklama: 3* Rum Art Hotel vb.

3.

Gün
Amman-Ölü Deniz-Mabada-Nebo Dağı 3. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan yemekler dahil Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz Turumuza katılabilirler. Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz, deniz seviyesinin yaklaşık 410 metre altındadır) hareket ediyoruz. Ardından Hz.Musa’nın Kutsal Topraklar'ı ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Mabada turumuz sonrasında otelimize transfer ve konaklama. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan folklor gösterisi turumuza katılabilirler.

Ekstra Mabada–Nebo Dağı–Ölü Deniz (Yüzme & Yemek Dahil) Turu: 105 USD (Kişi Başı)

Ekstra Akşam Etkinliği (Akşam Yemeği Dahil) folklor gösterisi: 45 USD (Kişi Başı)Konaklama: 3* Rum Art Hotel vb.

4.

Gün
Amman-Akabe 4. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Akabe’ye transfer oluyoruz. Varışımıza takiben panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan öğle yemekli Glas Boat (Cam Tekne) turumuza katılabilirler. Kızıldeniz’in berrak sularına açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve bir çok balık çeşidini görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz şnorkel ile yüzebilirler. Öğlen yemeğimizi turumuz dahilinde alacağız. Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan akşam yemekli Rakkase dans şovuna katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama.

Ekstra Rakkase Dans Şovu (Akşam yemeği dahil): 55 USD (Kişi Başı)

Ekstra Cam Tekne Turu (Öğle yemekli): 55 USD (Kişi Başı)Konaklama: 3* Mina Hotel vb.

5.

Gün
Akabe 5. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek öğle yemekli Petra & Wadi Rum turuna katılabilir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumlarını göreceğimiz Rum Vadisinde araçlar ile safari turu yapacağız. Tur sonrası dinlenmek için otelimize hareket edeceğiz.

Ekstra Tam Gün Petra & Wadi Rum Turu (Öğle ve Akşam Yemekli): 250 USD (Kişi Başı)Konaklama: 3* Mina Hotel vb.

6.

Gün
Akabe-İstanbul 6. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizden çıkış işlemleri sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...


DAHİL OLANLAR:
THY ile İstanbul–Amman / Akabe-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
Varış günü otelde veya yerel restoranda kahvaltı
Belirtilen kategori otellerde oda-kahvaltı esasında 4 gece konaklama
Amman ve Akabe Şehir Turları
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda %15 kapsam dışındadır)

HARİÇ OLANLAR:
Ekstra Tur Paketi
Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.

Large Paket (Opsiyonel)

Mabada–Nebo Dağı–Ölü Deniz Turu
Petra & Wadi Rum Turu
Kişi başı 355 USD yerine 320 USD

EK BİLGİLER

Otellere giriş saati en erken 15.00’dir.

Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.

Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.

Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.

Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.

Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.

Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.

Uçuş Notları

Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin acentemize hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptallerinden, uçuş saatleri ile parkur değişikliklerinden ve fiyat artışlarından acentamız sorumlu değildir.

Türkiye çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı istisnai durumlar dışında 1 parça/20 kg ile sınırlıdır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişkenlik gösterebilir.

Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir. Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir. Bazı hava yollarında gruba özel koltuk blokajı yapılmaktadır. Yan yana veya daha önde oturmak isteyen misafirlerin havalimanında check/in kontuarında işlem yaptırması gerekmektedir.

İç hat bağlantı almak isteyen misafirlerin acentamıza başvurması gerekmektedir. Uçak biletlerinin bağlantılı olarak kesilmesi için iç hat uçuşun acentamızdan alınması gerekmektedir. İç hat uçuşunu misafirlerimizin kendileri almaları durumunda, uçuşlar bağlanamayacağından olası bir uçuş gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse hava yolları ve acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Grup biletlerinden gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu havayolu sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.

Gidilecek ülkelerdeki iç/dış hat uçuşlarında bagaj hakları havayollarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu uçuşlarda bagaj taşıma ücretli olabilmektedir.

Tüm havayollarının, uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır. Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Uçak biletlerini kendileri alarak (Acentemizin uçak bileti hariç kayıt almayı kabul etmesi halinde) tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.

Bazı ülkeler artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmanızı isteyebilir. Şarjı olmayan cihazları uçağa almayabilir ve bu cihazları ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirebilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#34
LOKASYON:
Ürdün
YEMEK:
4 kahvaltı
BULUŞMA:
Belirtilen Istanbul havalimanı dış hatlarda bulunma.
İPTAL POLİTİKASI:
Tatilborsasi.com sitesi Tur Organizasyonu yapan acenteler ile internet üzerinden tur rezervasyonu yapmak isteyen sizleri bir araya getiren ve aracılık hizmeti veren bir platformdur.Kendisi tur organize etmez. Satın alacağınız turların detayları içinde turu organize eden seyahat acentası'nın satış sözleşmesine link verilmiş olup bu linkte rezervasyon yapmak istediğiniz paket turla ilgili TÜRSAB'ın ön görmüş olduğu tüm detayları içeren sözleşme örneğini inceleme imkanınız vardır. Bu alanı okuyarak rezervasyona devam ettğiniz takdirde bu imkandan haberdar olduğunuz ve Tur Operatörü acentanın satış inceleyip,şartlarını kabul ettiğiniz varsayılır. Herhangi bir sebeple Tur Satış Sözleşmesi'ne ulaşamadıyasanız veya daha detaylı bilgi istiyorsanız bizimle ı[email protected] adresinden irtibata geçmenizi rica ederiz.

TARİH VE FİYATLAR

769$

6 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Baştan Başa Ürdün Turu (Amman... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

[email protected]
02163022700 // 03124479959
İSTANBUL MERKEZ:
Bagdat Caddesi Alevok Apt No 275/3 K2 34728 Caddebostan/ Kadıköy
ANKARA ŞUBE:
Kavaklıdere Mh. Tunalı Hilmi Cd. No:123/136 Çankaya / Ankara
0312 447 84 64
3685
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.